12 Юли, 2026

Софиянец ще си купува сам ток на свободния пазар

Софиянец ще си купува сам ток на свободния пазар

Столичанин ще смени своя доставчик на електричество и ще купува ток на свободния пазар, за да опише опита си и да направи препоръки на останалите битови абонати и компании. 

Виктор Гърбев обясни, че първо ще плати сметката си за ток, тъй като не можеш да смениш доставчика си, ако си длъжник към енергото. 

"След това ще подам заявление в ЧЕЗ да бъда регистриран като клиент на свободния пазар и да си избера друг търговец", допълни той. 

Гърбев все пак ще продължи да е клиент на ЧЕЗ-Разпределение и да плаща за мрежови услуги. 

Столичанинът не се притеснява от това, че в момента регистрираните търговци на електроенергия на свободния пазар не желаят да продават ток на битовите абонати. 

"Ще търся търговците на пазара, ще разпитам всички фирми и накрая ще избера най-изгодната за мен оферта", посочи той. 

Според Гърбев в момента има над 10-15 фирми, които активно предлагат ток на по-големи стопански потребители, така че все някоя от тях ще стане негов доставчик. Той смята, че в момента излизането на свободния пазар на ток е затруднено от процедура за регистрация, която е прекомерно сложна за едно домакинство. 

Сподели:
Асен Василев, преди заседанието: ПП няма да подкрепи обща президентска кандидатура с ГЕРБ

Асен Василев, преди заседанието: ПП няма да подкрепи обща президентска кандидатура с ГЕРБ

По думите му в момента тече процес на разговори с ДСБ, „Да, България“ и Форума за демократично действие, който координира обсъжданията

Стоян Михалев: Не очаквам ДСБ да се разцепи

Стоян Михалев: Не очаквам ДСБ да се разцепи

По думите му, първият измерител за посоката, която ще поеме ДСБ, е какво ще се случи с коалицията „Демократична България"

Партия „Продължаваме промяната“ свиква общо събрание за анализ на изборите и стратегия за президентския вот

Партия „Продължаваме промяната“ свиква общо събрание за анализ на изборите и стратегия за президентския вот

Асен Василев ще представи официален отчет за дейността си от избирането му на поста през септември миналата година

Коментари (0)