7 Юли, 2026

Сотир Цацаров: Сигналът на Станишев е достоверен

Сотир Цацаров: Сигналът на Станишев е достоверен

 

Той обаче си позволи точно на 1 април да маркира  един детайл, който досега убегна от полезрението на общството, а именно - че в деня на обвяването на служебното правителство американският посланик у нас Марси Рийс направи визита при Станишев. Според Цацаров това посещение е една от следите, по които прокуратурата работи, за да разплете изцяло сигнала със СРС-тата и незаконните подслушвания.

Главният прокурор обясни, че действително е имало използване на специални разузнавателни средства и чрез тях е събирана информация от ключови фигури в политическия и икономическия елит на страната без тяхно знание.

Цацаров обаче хвърли в смут обществото, заявявайки, че СРС-тата не са използвани по разпореждане на бившия вицепремиер и вътрешен министър Цветан Цветанов. Цацаров обясни, че данните сочат в съвсем друга посока. Той обаче отказа да даде повече информация, като се позова на следствената тайна и нежеланието му да компроментира разследването.

Със сигурност са установени някои от хората, които са били подслушвани. Сред тях личат имената на Ахмед Доган, Лютви Местан, Иван Костов, Яне Янев, Меглена Кунева. Шокиращото е, че има доказателства, че СРС-та са използвани и за подслушване на Бойко Борисов.

 

 

Сподели:
 Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.

От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.

Радев склони Ердоган:  "Чудесният"  договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца

По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър

Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.

Коментари (0)