27 Декември, 2025

Социалистите на сбирка при Нинова, обсъждат новия политически сезон

Социалистите на сбирка при Нинова, обсъждат новия политически сезон

Корнелия Нинова

Акцент в разговора ще е антикорупционният закон

Лидерът на БСП Корнелия Нинова днес събира на заседание Националния съвет на партията Социалистите ще обсъждат новия политически сезон и собствения си антикорупционен закон. В деловодството на Народното събрание е внесен още един проект с автор Министерство на правосъдието.

Сред текстовете, в които двата проекта се разминават, са свързаните с това кой и как да назначава шефа на новата антикорупционна агенция.

Вчера президентът Румен Радев застана на страната на БСП, които настояват това да е правомощие на държавния глава. Според предложението на ГЕРБ – изборът трябва да е в ръцете на Парламента. Предстои социалистите да запознаят с идеите си с европейските посланици у нас. 
Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен