8 Юли, 2026

Социалният министър: Моята оставка е винаги на разположение на премиера

Социалният министър: Моята оставка е винаги на разположение на премиера
Социалният министър Бисер Петков

Ако той прецени, че това, което правя, не съответства на политиката или пък е пречка за социалния диалог, аз винаги съм готов да се оттегля

Социалният министър Бисер Петков призна, че понякога се чувства между чука и наковалянта в коментар на ситуацията с днешна дата - синдикален протест и поискана оставка от работодателите.

"Между социалните партньори, които в много случаи имат различни противоположни искания - да, понякога се чувствам между чука и наковалнята", призна Бисер Петков в отговор на Канал 3.

Бизнесът призова за оставката му заради минималната работна заплата на 510 лв. от догодина, която планират управляващите, и заради вдигането на минималните осигурителни прагове с 3,9 на сто, което е предложение на социалния министър. Петков хладнокръвно коментира въпроса за оставката:

"Моята оставка е винаги на разположение на премиера. Ако той прецени, че това, което правя, не съответства на политиката или пък е пречка за социалния диалог, аз винаги съм готов да се оттегля", каза социалният министър в кулоарите на НС.

Специално за осигурителните прагове той отвърна на бизнеса, че тях ги има в законодателството така или иначе, така че и той се съобразява с това. Министър Петков изрази очакване, че работодателите и синдикатите с негово участие ще изгладят споровете другата седмица в петък на заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество.
Сподели:
Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“

Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“

Обсъдено е изпълнението на предварителните инженерни дейности по проекта за изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“

ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"

Коментари (0)