30 Август, 2026

Социалното министерство отново пусна скандалната поръчка за луксозни автомобили

Социалното министерство отново пусна скандалната поръчка за луксозни автомобили

Социалното министерство отново пусна скандалната поръчка за скъпарски автомобила, въпреки че беше скандално спряна през март, съобщава Оffnews. Има една промяна - общата цена на 10-те автомобила е намалена от 600 000 лв. на 500 000 лева.

Новият търг е почти идентичен със стария. Но е написан тарикатски. Дискриминационните условия, които спряха процедурата миналия път, сега са замаскирани в критериите за оценка. Ако не отговориш на тях, просто не взимаш достатъчно точки, за да се класираш.

Изданието цитира повечето автомобилни вносители, които са категорични, че няма да участват в конкурса, защото критериите не им дават шанс. Само представителят на една марка, различна от тези, за които се предполага, че е писана поръчката, коментира, че разглежда документацията и все още обмисля дали да участва.

Много от марките, които се продават у нас, имат модели, които при един честен конкурс биха отговорили на изискванията и биха се състезавали предлагайки по-ниска цена, по-добро гаранционно обслужване или повече екстри. Но с изискванията си социалното министерство ги отстрелва. В крайна сметка остават 3 възможни автомобила - Форд Мондео, Фолсваген Пасат и Шкода Супърб. Последните 2 са на един и същ производител и на практика са почти аналогични. Припомняме, че когато избухна скандалът с първата поръчка, социалното министерство я прекрати с обяснението, че в обявлението присъстват "недопустими условия като тези за цвят или за задвижване на колелата". Въпреки всичко е намерен начин чиновниците да се сдобият с луксозни возила.

Сподели:
Партия ГЕРБ провежда национално събрание - сред темите са и президентските избори

Партия ГЕРБ провежда национално събрание - сред темите са и президентските избори

Предстои делегатите да обсъдят и гласуват промени в състава на Изпълнителната комисия

Предимно слънчево и горещо, на места с валежи - на запад е обявен жълт код

Предимно слънчево и горещо, на места с валежи - на запад е обявен жълт код

Максималните температури на повечето места, ще бъдат между 30° и 35°, в София - около 32°

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Коментари (0)