30 Април, 2026

Социалното министерство планира ръст на всички пенсии през 2018-а

Социалното министерство планира ръст на всички пенсии през 2018-а

Ръст на пенсиите за всички пенсионери през 2018 планира Министерство на труда и социалната политика.

От ведомството са доволни, че и тази година има пари за коледни добавки за възрастните хора. За коледни бонуси кабинетът отпусна 50 милиона лева.

"Мисля, че възрастните хора наистина заслужават да получат тези добавки, защото през годините те бяха пренебрегвани", обяви пред News.bg заместник-министърът на труда и социалната политика Султанка Петрова.

"Смятам, че тези 40 лева, които ще получат като коледна добавка е една добра новина", допълни тя.

Според нея кабинетът се справя засега много добре, защото всеки лев, който се спестява, се насочва точно към хората, които имат нужда и подкрепа.

"Патриотите ще се борят за ръст на доходите на пенсионерите. Засега обаче ръстът се движи спрямо финансовите възможности на държавата. През следващата година от юли ще бъдат увеличени и пенсиите с 3,6%", съобщи Султанка Петрова.

"Това увеличение е за всички пенсии. Мисля, че пътят, по който вървим, е правилен", убедена е тя.

Дай Боже да има повече приходи в хазната и догодина да увеличим още повече пенсиите, надява се заместник-социалният министър.
Сподели:

Коментари (0)

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

Страната ни е начело в класацията с ръст на цените от 6.2% на годишна база, което е сериозно ускорение спрямо март, когато инфлацията беше 2.8%.

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.