26 Февруари, 2026

Социолог: ГЕРБ успя да увеличи преднината си спрямо януари

Социолог: ГЕРБ успя да увеличи преднината си спрямо януари

„ГЕРБ леко успя да увеличи преднината си спрямо януари. АБВ взе част от електората на БСП и на този фон ГЕРБ стана първа политическа сила. Тук става дума за една устойчивост”. Това сподели социологът от „Алфа Рисърч” Боряна Димитрова.

По нейни думи в момента БСП е възвърнала част от претърпяната електорална загуба през януари, заради втвърдяването на тона и позицията си спрямо АБВ.

„В момента БСП няма движение нито нагоре, нито надолу. Това е електоратът с най-силни русофилски настроения. Има и тихо недоволство от позицията на БСП за референдума в Крим. През априлското ни изследване ще стане ясно, дали ще има промени”, посочи социологът.

Според нея в общественото пространство се лансират две тези за предстоящите европейски избори.

„Едни казват, че няма да има кой знае каква политическа динамика и затова няма да има нужда от предсрочни избори. Според други обаче, малките партии ще направят електорален фурор, който ще промени политическото статукво”.

Боряна Димитрова добави и, че делът на хората, които не са решили да гласуват, е относително висок.

„Това е най-голямата неизвестна. Около 20/100 от хората казват, че мислят да гласуват, но не знаят за кого. Тук е този стремеж на политиците да намерят онова, което може да върне доверието на гражданите”, завърши тя.

Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита