5 Декември, 2025

Спасителят от магистрала „Тракия” става част от предизборния щаб на ПП ГЕРБ

Спасителят от магистрала „Тракия”  става част от предизборния щаб на ПП ГЕРБ

Стефан Стойчев, който с риск за живота си през 2011 г. спаси десетки хора от горящ автобус на магистрала „Тракия”, става част от предизборния щаб на ПП ГЕРБ. Той ще бъде натоварен със задачи по логистиката в предстоящата кампания. Това обяви във Варна председателят на Националния предизборен щаб на ПП ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов. 

Той припомни, че спасителят от магистрала „Тракия” бе обявен за Мъж на 2011 г., но „винаги когато един българин направи добро и е удостоен с високи почести, след време бива забравен”. „ГЕРБ ще даде възможност на подобни хора да работят за кауза и за доброто на България”, заяви Цветан Цветанов. Той изказа благодарност към Варненския свободен университет „Черноризец Храбър”, тъй като Стефан Стойчев е стипендиант на висшето учебно заведение. Героят, който се хвърли да спасява пътниците в горящия автобус, на свой ред благодари на Цветан Цветанов за подадената ръка и сподели, че откакто е във Варна зам.-председателят на ПП ГЕРБ постоянно поддържа връзка с него по телефона.

Областният координатор на партията Иван Портних, който е и кмет на морската столица, информира, че предизборната готовност е била обсъдена в петък вечерта с представители на цялата областна партийна организация, в това число общински и районни ръководители, народни представители и общински съветници. „Структурата е в добра мобилизационна форма и активно се подготвя за предстоящата кампания”, изтъкна Портних по повод евровота на 25 май. В пресконференцията взеха участие и народните представители от ПП ГЕРБ-Варна Пламен Манушев, Емил Радев, Красимира Анастасова, Николай Апостолов, Нели Петрова и Павел Христов, който е и организационен секретар на областната партийна организация.

Сподели:

Коментари (0)

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

Радев трябва да бъде спрян! Поставя държавата в угода на Москва

България се нуждае от национална отговорност, а не от партиен и политически егоизъм!

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

Правителство, синдикати и работодатели се споразумяха за Бюджет 2026

"Заплатите в сектор сигурност и отбрана се отвързват от средната заплата. С 450 млн. евро се намалява капиталовата програма. Разходите са в 40,1% от БВП на страната."

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Сключени са договори за осигуряване на пожарни автомобили, безпилотни летателни средства, мобилни системи с голямо налягане и специализирано облекло