27 Декември, 2025

Спецакция в Приморско търси улики за детето в куфара

Спецакция в Приморско търси улики за детето в куфара

Късно снощи е имало специализирана акция на ул. „Лагуна“ в Приморско в апартамент на жена, за която се предполага, ме има връзка с намереното убито в момченце в куфар. Местните хора обаче казват, че не са чували и не са виждали никакви полицаи, показа репортаж на Нова ТВ.

Районът е безлюден, а повече от апартаменти там са закупени от руски граждани. Операцията е извършена от служители от София, които са попаднали датски играчки, подходящи за детето, чийто фоторобот беше разпространен от МВР.

Останките от тялото на предполагаемата жена, закупила куфара, е намерено в близка местност до този апартамент, до която местните жители ходят на разходки. На този етап се предполага, че става дума за чужденка – най-вероятно рускиня, която е била облечена в маркови дрехи

 Двете теля – и на момченцето, и на жената, не са идентифицирани, въпреки, че се прави открита връзка между тях. 

Според топ адвокат Марин Марковски има логическата връзка има между трупа на детето, жената и мъжа, при когото вероятно е живяло детето в София, но е въпрос на време това да бъде доказано. 

Криминалистиката не е магия, това е постоянен труд, в него има и много психология. Трябва да се събере цялата информация, за да може да се подреди пъзела. В правото има едно правило – кой има интерес. Но в психологията има изключения от това правило, от вероятното, нормалното, естественото. Не винаги от обичайното и ежедневното може да се извлече една прогноза. Затова се събират всички доказателства и когато се очертаят всички улики, водещи към едно престъпление, тогава се подрежда и мозайката. Първо трябва да разберем кой е извършителят на деянието, а след това да се намери отговора защо е извършил престъплението, коментира заплатеният казус Марковски

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен