26 Февруари, 2026

Спипаха 14 нелегални имигранти на Дунав мост

Спипаха 14 нелегални имигранти на Дунав мост

Четиринайсет нелегални имигранти са задържани за денонощие на ГКПП "Дунав мост". Осем от тях са деца, а останалите са две жени и мъж.

От Районната прокуратура в Русе съобщиха, че 11 сирийци са били заловени в нощта срещу сряда.

Около 2.00 часа камион с турска регистрация, пътуващ от Турция за Румъния, бил спрян за проверка на граничния пункт. Сирийците били открити в товарното помещение. Те влезли в него, след като откачали въжето на ремаркето. 

Имигрантите са били осъдени на пет месеца условно с три години изпитателен срок и са били изпратени в Специализирания дом за временно настаняване на чужденци в Елхово.

Вторият случай е от 21.30 часа снощи. В камион с беларуска регистрация били открити трима младежи, на възраст между 25 и 30 години, от Афганистан.

Превозното средство транспортирало автомобилни гуми от Турция за Беларус. Имигрантите се качили в товарното помещение на турска територия, след като са срязали брезента. И тримата са задържани.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Не изключва Борислав Сарафов да има съдбата на Иван Гешев, прокуратурата действа като шпицкоманда

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

На мястото на досегашния председател на УС Йордан Вълчев е назначен Стоян Николов - като изпълняващ длъжността

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Протестиращите искат "правосъдие за всеки и правосъдие навреме" - "в конкретен срок, а не в разумен"