На 17 юни в 13,10 часа е получено съобщение от регионалната дирекция на МВР-Ямбол, че лек автомобил ”Крайслер” не е спрял на подаден със стоп-палка сигнал на път І-5, между с.Средец и с.Тракия.
Екип на „Пътна полиция”- Стара Загора забелязва автомобила и подава сигнал със стоп-палка, но автомобилът не спира и продължава движението си в посока гр. Димитровград.
На около 200 метра от мястото на бягството, колата спира внезапно и от нея слизат няколко лица, които побягват в земеделските ниви край пътя. От проведените оперативно-издирвателни мероприятия са установени и задържани 10 сирийски и 1 афганистански граждани (7 мъже и 4 жени), без документи за самоличност.
Водачът на автомобила към момента се укрива. Лицата са отведени в Първо РУ-Стара Загора. Работата по случая продължава.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия