Списъкът с кредиторите на Корпоративна търговска банка (КТБ) е готов. Синдиците на банката са го изготвили, предаде БНР. От Търговския регистър обаче имат нужда от време, за да го обработят. Това значи, че имената ще станат ясни след няколко дни.
В списъка ще са хора и фирми, които чакат пари от банката. Най-големият кредитор е Фондът за гарантиране на влоговете, който започна да изплаща гарантираните средства през декември, като се наложи да бъде попълнен с допълнителен заем. Към края на миналата седмица са изплатени 3 647 200 000 лева.
След като бъде оповестен списъкът, ще започне да тече 14-дневен срок на обжалване на решението на синдиците. При подадена жалба те ще имат 7-дневен срок за отговор. Ако кредиторът не е удовлетворен и от него, може да го обжалва пред съда.
В списъка ще има имената на всички с признати вземания от КТБ. Това може да са или собственици на средства над гарантираните 196 000 лева, или хора, чиито заплати за били запорирани в банката.
От седмичния отчет на синдиците Лазар Илиев и Росен Ангелчев става ясно, че фирмата за разследване на банкови фалити е започнала анализ на 26 нови кредита.
Илиев и Ангелчев са изпратили и отговор на молба, свързана с обявения таен търг за имущество, заложено в полза на КТБ.
Миналата седмица длъжник на банката е погасил кредит за над 6 млн. лева.
Още от България
НС прие на първо четене бюджета на ДОО, предвиждат вдигане на осигурителния праг
Предложено е минималната работна заплата да остане 620 евро, като догодина тя да се определя по нов механизъм, който все още не е решен. Най-критикувано е решението да бъде вдигнат максималния осигурителен праг на 2300 евро.
Емил Радев: Хърватия гради бъдеще с „Райнметал“, а България изпуска стратегическа инвестиция
„В момент, когато ЕС инвестира безпрецедентни средства в своя отбранителен капацитет и всяка държава се стреми да привлече стратегически индустриални партньори, България саботира проекти – и то в сфера, в която има предприятия с традиции и потенциал да бъдат важна част от този процес“, посочва евродепутатът
Демерджиев изпрати в Народното събрание справката на ГДБОП за частните полети на Пеевски
Предоставената на депутатите информация включва пълния списък с лица и техните връзки, установени от службите покрай пътуванията