Близо 800 души бяха изведени от сградата след сигнал за остра задушлива миризма
Спрей за самозащита е най-вероятната причина за спешната евакуация в Операта в столицата вчера, предаде "Нова".
Близо 800 души бяха изведени от сградата след сигнал за остра задушлива миризма, който беше подаден по време на представление снощи. Пострадали хора няма.
МВР проверява от къде е дошъл задушливият газ. Една от версиите, по които разследващите работят, е, че някой в залата е имал спрей, откъдето е дошла задушливата миризма.
Днес обаче химици не откриха нищо притеснително и 15 часа след евакуацията тя отвори врати и за най-малките си почитатели.
Операта "Княз Игор", която снощи беше прекъсната, ще се играе на 1 април. Всички евакуирани ще могат да си презаверят билетите или ще им бъдат върнати парите.
Още от България
Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“
В предложения дневен ред на парламента за тази седмица е включен и проект на решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидат за председател на Държавна агенция „Национална сигурност“, изслушването му в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, както и процедурата за избирането му от Народното събрание
Рекорден дефицит и ключови реформи: Бюджет 2026 влиза в парламентарните комисии
За разлика от предходни години, разчетите за 2026 г. ясно отразяват прехода към по-тясна интеграция в европейското финансово пространство
Сутринта започва със слънце, следобедни дъждове с гръмотевици, най-вече на изток
Максималните температури се очаква да са между 29° и 34°, в района на София - 30°. По Черноморието е слънчево, дъждове се очакват около обед.