Председателят на БАН акад. Стефан Воденичаров пък е предложен за шеф на фонд "Научни изследвания". Това стана ясно в началото на заседанието на правителството.
В понеделник премиерът Бойко Борисов поиска и получи оставката на министъра на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов. Причината за кардиналната стъпка стана проверката във фонд "Научни изследвания", която констатира над 60 нарушения.
В края на миналата година учени излязоха на протест заради класирането на проекти по неясни критерии и с участието на хора, близки до управата на фонда. При двете изслушвания в парламентарната образователна комисия обаче Игнатов защити ръководството на фонда и проведения конкурс.
В понеделник оставка подаде и шефът на Фонд „Научни изследвания" Христо Петров.
Още от България
„Булгаргаз“ съди „Газпром Експорт“ за 400 млн. евро, решение се очаква през 2027 г.
Претенциите на българската компания са за обезщетение в размер на около 400 млн. евро за вреди от неизпълнение на договора за доставка
ДБ към КРИБ: Още в началото на юни предложихме държавните служители сами да плащат осигуровките си
Ако бъде одобрена законодателната инициатива на “Демократична България”, промяната ще се въвежда плавно за период от 6 години, без да се намалява реалният разполагаем доход на служителите
Асен Василев: Скандално е да се гласуват 3,8 млрд. евро нов дълг по преразказ с елементи на разсъждение
Той посочи, че „Продължаваме промяната“ няма как да подкрепи подобна поправка в закона, подчертавайки, че според обясненията от финансовото министерство е станало ясно, че са необходими 2,1 млрд. евро нов дълг, а не 3,8 млрд. евро