3 Февруари, 2026

СРС отложи дело срещу ловчанския владика Гавриил – клеветил събрат

СРС отложи дело срещу ловчанския владика Гавриил – клеветил събрат

Архимандрит Дионисий

Цветан Методиев Динев по църковно му - Ловчански митрополит Гавриил не се яви днес в СРС по дело за клевета, заведено срещу него от архимандрит Дионисий. По неправомерен начин владиката се възползва от процедурата по призоваване чрез лична молба, изпратена в последния момент без тъжителят да е бил запознат със съдържанието й. Това категорично възпрепятства страдащото българско правосъдие, при условие, че няма причина за неявяване след редовно призоваване и владиката на Ловеч си спечели 3 месеца.
Неоснователно е неявяването, тъй като митрополитът няма с какво да се запознава, а трябва пред Съда да аргументира отправените клевети спрямо своя събрат – отец Дионисий, коментират юристи. 
122-ри състав на СРС с Председател Димитър Куртов не даде ход по делото по съгласи на тъжителят - Дионисий Бойков Мишев по църковному - Архимандрит Дионисий Стобийски и се определи на подсъдимия да се изпрати призовка за следващото - първо заседание по делото на 11 декември т.г. от 11:30 ч., на което съгласно молбата на самия подсъдим той се очаква да присъства лично.
Вероятно отлагането на разглеждането на делото по същество цели упражняване на натиск над 36-годишния духовник чрез методи и приоми, познати от времена и режими, които преминаха.




Сподели:

Коментари (0)

Георги Лозанов: Радев трябва да спечели три битки, преди да се превърне в българския Орбан

Георги Лозанов: Радев трябва да спечели три битки, преди да се превърне в българския Орбан

 Единственият човек извън властовото поле, което излъчват Пеевски и Борисов, е Гюров. Изборът на служебен премиер се очертава като „състезание с един кон“

Жълт код за ниски температури в 27 области на България, мъгливо в равнините

Жълт код за ниски температури в 27 области на България, мъгливо в равнините

Ще е студено с минимални температури между минус 10° и минус 5°, на места в Северна България и високите полета на Западна – до минус 14°

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ  назначаването на служебен премиер

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ назначаването на служебен премиер

Съгласилите се да оглавят служебно правителство са Андрей Гюров, подуправител на БНБ, зам.-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев и зам.-председателите на Сметната палата Маргарита Николова и Силвия Къдрева