20 Август, 2026

Станишев: Дните на България са преброени

Станишев: Дните на България са преброени

Той изтъква, че през последните години сме станали свидетели на различни граждански недоволства - за природата, за правата на майките, а сега и за цените на тока. 

Според лидерът на червените днес БСП има ново, много по-добро самочувствие. А управлението на ГЕРБ е поставило България на колене, отдалечавайки ни все повече от Европа. 

„Дните на нашата държава са преброени”, коментира още лидерът на столетницата. 

Предстои на днешното заседание социалистите да обсъдят актуалната ситуация в страната. Ще бъде приета и декларация за участие в предстоящите парламентарни избори и декларация за развитие на пряката демокрация. Като главна цел от левицата си поставят да предложат нова политика и конкретни ангажименти към хората. 

Освен начертаване на конкретни стъпки за спечелване на изборите през лятото, социалистите ще трябва да приемат и промени в устава на партията. Те предвиждат да се върне старият режим и Националният съвет да утвърждава кандидатските листите. 

Социалистите не очакват темата за лидерството в партията да бъде повдигната отново, след като на заседанието миналата година президентът Георги Първанов се изправи срещу Станишев, но в последния момент се оттегли.

Сподели:
Столична община започва възстановяване на парк „Врана“, 600 са сухите, опасни дървета

Столична община започва възстановяване на парк „Врана“, 600 са сухите, опасни дървета

„Преди фактическото му предаване нашият експертен състав извърши многократни огледи на място, в които установихме, че за последната година, повече от година, в която ние не сме стопанисвали парка, предимно дървесната растителност се намира в значително по-влошено състояние от това, в което я предадохме“, заяви директорът на „Зелена система“

Guardian: Радев ли ще е следващият рушител на европейското единство?

Guardian: Радев ли ще е следващият рушител на европейското единство?

През май България прекрати военната си подкрепа за Киев, като Радев заяви, че смята украинската кауза за „обречена“. Когато 36 държави се присъединиха към специален трибунал за преследване на Русия заради нахлуването ѝ в Украйна, България не беше сред тях, пише изданието.

Йовчев за заплахата от Иран: Може да е хибридна атака, но нека помолим Гърция да придвижи „Пейтриът“ към нас

Йовчев за заплахата от Иран: Може да е хибридна атака, но нека помолим Гърция да придвижи „Пейтриът“ към нас

Ние трябва да помолим отново гръцката страна, по линия на партньорството, да придвижат една от системите „Пейтриът“ близо до нашата граница, посочи бившият вътрешен министър

Коментари (0)