Изявлението му дойде по повод поставения в социалните мрежи срок от протестиращите оставката на кабинета „Орешарски" да бъде факт до тази събота.
„Аз уважавам хората, които протестират с убеждения, с емоция, но бих ги предпазил да не позволят да бъдат част от политически интереси", заяви още лидерът на БСП, намеквайки за политическа партия ГЕРБ.
Според лидера на социалистите Борисов се опитва да използват тези протести, които в голяма част са истински и спонтанни, за политически цели.
Той за пореден път призна, че изборът на Делян Пеевски за шеф на ДАНС е била грешка, обяснявайки йезуитски как доверието много трудно се печели, а лесно се губи и колко искрени и добри намеренията им с това назначение - за постигане на резултати. Според Станишев в момента имало партии, които искали реванш и то по безобразен начин. Но за обществото и страната е добре сегашното правителство да спечели време да работи в интерес на българските граждани.
Ситуацията в България е трудна, но правителството чува гласа на гражданското общество, търси диалог и ще го реализира, коментира още Станишев.
Още от България
Величков: Бивши депутати, министри или от ръководствата на партии ще внесат мощна политическа зависимост във ВСС
В критериите за избора на членове на Висшия съдебен съвет се отхвърлиха предложенията те да не са членове на тайни общества, ложи и т.н., както и да не са професионални магистрати, каза юристът и депутат от „Продължаваме промяната“
Кратки дъждове и гръмотевични бури из цялата страна, температурите падат
По Черноморието валежите са на север. Максималните температури в повечето места - между 28° и 33°, за София - около 28°
Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?
"Огромният дефицит е проблем за всеки български гражданин. Той предизвиква инфлация. ПБ цялото начало на мандата говорят как се овладяват цените, а сега ги вдигат", заяви той