Очаква се парламентарната група на атакистите да вземе решение за гласуването на кабинета, предложен от Пламен Орешарски, утре сутринта, непосредствено преди заседанието на парламента. Това съобщи пред Агенция „Фокус" народният представител от „Атака" Явор Нотев.
Решението за гласуването е трябвало да бъде взето на заседание в централата на партията тази вечер, но впоследствие е настъпила промяна и заседанието се отменя.
По-рано днес лидерът на БСП Сергей Станишев заяви, че ако „Атака" не се регистрира утре в парламента при гласуването на кабинета, той ще влезе в сценария на партията на Бойко Борисов, което е “безотговорно, изправяйки страната пред дестабилизация и предсрочни избори".
„Надявам се „Атака" да не последва този сценарий, защото не вярвам техните избиратели да желаят Борисов да остане на власт", коментира още Станишев.


Коментари (0)