17 Януари, 2026

Станишев: Пеевски пое тежък кръст – да спре сценарий за дестабилизация на държавата

Станишев: Пеевски пое тежък кръст – да спре сценарий за дестабилизация на държавата

 

Според него изборът е добър, Пеевски притежава знания и решимост, защото не са много хората в тази държава, които биха поел този риск – да се бори с престъпността и пресече контрабандата.

Аз имам уверението на Пеевски, че има воля да работи за държавата. Той поема голям кръст, защото всеки ден ще трябва да доказва, че е способен да върши добре работа си като шеф на ДАНС. Сега трябва да се спре един сценарий за дестабилизация на държавата - това също ще е задача на Пеевски. Затова той заслужава да му бъде даден кредит на доверие и шанс той да се докаже като шеф на ДАНС, посочи червеният лидер. 

Станишев популистки заобиколи въпроса за конфликта, който ескалира в неговата партия, измествайки разговора към управлението на Орешарски. Според него с първите си мерки премиерът е показал, че има воля да подобри положението в страната и да оттласне България от дъното.

Аз имам кауза и за мен е важна промяната, а не аз да бъда на власт. Затова се отказах от това да бъда премиер на страната, подчерта Станишев. 

По думите му той уважавам всеки протест, който е легитимен. Смятам, че и днес премиерът е направил една  много важна среща с протестиращите. Нека видим дали има воля правителството да реши проблемите на хората и настъпи интересите на енергийната мафия, отправи апел към протестиращите Сергей Станишев. 

Сподели:

Коментари (0)

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.