18 Април, 2026

Станишев против санирането, ще спира дълга с подписка

Станишев против санирането, ще спира дълга с подписка

БСП да инициира национална подписка срещу решението за заем от 16 млрд. лв., предложи Станишев.

"Всички бяхме свидетели на цирка в парламента, когато се взе това решение. "За" гласуваха 159 депутата. Интересно кого представляват те? Избирателите на Реформаторския блок, които очакваха реформи и орязване на разходи? Или пък тези на АБВ, които до последно не разбраха за какво гласуват всъщност? Сделката за купуване на политическо време за оставане във властта извади наяве петорната коалиция в управлението. Сега е наш ред да зададем въпрос. И той е не "Кой", а "Защо" И "За колко", заяви Станишев.

По думите му, БСП трябва да даде шанс на българските граждани да заявят позицията си.

"Друг такъв пример е санирането. Колко хора в България знаят кои общини ще получат пари за това? По какви критерии и на какъв принцип ще се изберат блоковете, които ще бъдат санирани? Всичко е на тъмно. Иска ми се да вярвам че не сме приключили с този въпрос, дори че истински не сме започнали, защото кражбата на бъдеще не може да остане безнаказана", категоричен е Станишев. 

Сподели:

Коментари (0)

В ЦИК не постъпват сигнали за сериозни нарушения в деня за размисъл

В ЦИК не постъпват сигнали за сериозни нарушения в деня за размисъл

В Централната избирателна комисия постъпват традиционните сигнали за предизборна агитация, но те се отнасят за "Фейсбук" профили. По закон социалните мрежи не подлежат на контрол.

БНБ емитира възпоменателна монета "150 години от Априлското въстание"

БНБ емитира възпоменателна монета "150 години от Априлското въстание"

Новата колекционерска монета е сребърна, с номинал от 10 евро. На лицевата й страна е изобразен мостът на първата пушка в Копривщица, а на обратната страна - революционното знаме с надпис „Свобода или смърть“ и лъв с корона

Ден преди вота много смени на членове на СИК в Сандански, Петрич, Кресна и Благоевград

Ден преди вота много смени на членове на СИК в Сандански, Петрич, Кресна и Благоевград

В Благоевград само през последните дни заявленията за отказ от участие в изборния процес се оказаха стотици