Продължава събарянето на незаконни ромски жилища в старозагорския квартал "Лозенец", съобщи bTV.
Напрежението от вчера е намаляло, потърпевшите са отчаяни. Ромите, прекарали нощта под открито небе, тази сутрин продължават да настояват за среща с кмета Живко Тодоров, който да разреши проблема им.
„Аз съм човек, който спазва законите на страната. На 100 метра от този квартал е паркът „Аязмото”, който е пред изчезване - пали се, изсича се. Ако не вземем мерки за това незаконно строителство, което продължава да се разширява, какво ще стане? Това означава абсолютен хаос и общината да спазва елементарните си задължения”, коментира кметът.
Още преди година местната власт предложила на ромите временно настаняване в общински жилища, но те отказали.
Според адвокат Даниела Михайлова от сдружение „Инициатива за равни възможности” обаче общината била длъжна да осигури алтернативи на хората в квартала още преди те да останат без къщи.
Още от България
И 13-ият пореден кораб със слънчоглед от Аржентина е с наднормени пестициди
Българската агенция по безопасност на храните установи наличие на активните вещества пиримифос-метил, малатион и делтаметрин
Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“
На 6 февруари аз съм издал заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи, платено е от служебния кабинет при г-н Найденов, заяви бившият регионален министър
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово
В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария