Най-важната и най-трудна задача пред БСП е да пречупим тази тенденция на загуба на избиратели. Затова не трябва да допускаме разминаване между обявената програма и реалната политика. Това заяви в студиото на БНТ депутатът на БСП Янаки Стоилов.
Въпросът е, че времето е малко и това трябва да бъде показано още на местните избори през есента тази година. БСП трябва да отстои ролята си на първостепенна политическа сила, за да има реални шансове да се върне в управлението на страната. Има шансове да бъде разбит монопола на ГЕРБ, а това означава, че не трябва да допуснем отстъпление от местната власт. Ние очакваме и ще изискваме от хората, които издигаме на местните избори, да бъдат съпричастни и отговорни към нашата програма и политика, ако искаме наистина да променим нещата в наша полза, коментира Стоилов.
Той посочи, че хронична слабост на БСП, че независимо от това, че винаги е била ангажирана със социална политика, когато е в управлението прави отстъпления и тежки компромиси, които автоматично отблъскват нейния електорат, който трудно може отново да бъде върнат към нея.
Още от България
Делчева: Няма място за омбудсмана в процедури за предсрочно освобождаване на главния прокурор
Общественият защитник изпрати становище до председателя на парламента д-р Михаела Доцова и до председателя на парламентарната Комисия по правни въпроси проф. д-р Янка Тянкова по повод обединения законопроект за изменение и допълнение на Закона за съдебната власт
И 13-ият пореден кораб със слънчоглед от Аржентина е с наднормени пестициди
Българската агенция по безопасност на храните установи наличие на активните вещества пиримифос-метил, малатион и делтаметрин
Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“
На 6 февруари аз съм издал заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи, платено е от служебния кабинет при г-н Найденов, заяви бившият регионален министър