Никога на всяка цена трябва да се случи нещо. Но е хубаво в България да влезе една пара. В Карадере ще се случи нещо, ако е в рамките на закона. Не съм ходил там, но видях кадри и много ми хареса. Подобни неща трябва да минават през законна процедура. Това заяви министърът на културата Петър Стоянович в ефира на бТВ.
Звеното "Трафик" трябва да се извади на едно по-виско позиция, това ще е т.нар. културната полиция. Министерство на културата няма как да охранява, да разследва и да следи разкопките. Това е огромен бизнес у нас. Ние с МВР можем да бъдем шапката на тази културна полиция. Сътрудничеството ни с МВР е много добро, каза още той.
По думите му бюджетът от 120 млн. лева не им стигат. Тънкото усилие е да направиш максималното с минимален бюджет, категоричен е Стоянович.
Още от България
Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати
Според него тийнейджърите от Пловдив, обвинени в убийството на 37-годишния Георги Кузев, най-вероятно са били свидетели на домашно насилие
Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“
"Какви точно са тези „подобрени условия“? Какво се случва с натрупаните задължения?"
Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите
„Земеделските производители са изправени пред сериозни предизвикателства – неблагоприятни метеорологични явления, щети по земеделските площи, нестабилност на пазарите и нарастващи производствени разходи“