29 Март, 2026

Страхил Ангелов: Ех, ако съществуваше оная лошата НРБ , нямаше да има страшна градушка

Страхил Ангелов: Ех, ако съществуваше оная лошата НРБ , нямаше да има страшна градушка

Носталгия по старото и народната република предизвика в  соц. депутата Страхил Ангелов апокалипсиса в София.

Защото някога оная лошата Народна република България беше предвидено това нещо и то не се случваше. Имаше покритие на цялата страна, изстрелваха противоградни ракети, за да се брани земеделската продукция, както и, разбира се, и градовете, и имуществото, и здравето на хората. Просто не мога да повярвам, докъде сме се докарали.

Това коментира пред агенция „Фокус” народният представител от БСП Страхил Ангелов.

Защо в 21 век се случи това нещо със София? Защо не бяха изстреляни противоградни ракети? На това трябва да отговори инж. Николай Николов – директор на Изпълнителната агенция „Борба с градушките“, каза Ангелов.

„Това е много сериозно застрахователно събитие – щетите въобще не са малки. Аз съм потресен, как може такова нещо да се случи в 21 век”, подчерта той.

Попитан къде са отишли парите за противоградните ракети, Ангелов отговори: „Ами, да, резултатът е този. Извинявайте, обаче не става дума за стотици милиарди. Става дума за няколко милиона, които не би трябва да са проблем за една държава. Че аз не знам дали и в Африка им се случва такова нещо. София прилича на Бейрут заради няколко милиона лева. Това е, дотам я докарахме”.

Ангелов каза, че през всичките тези години са разпродадени немалка част от площадките за изстрелване на противоградни ракети.

По думите му, ракетите нямат покритие на цялата страна.

Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.