27 Февруари, 2026

Студен фронт минава през страната

Студен фронт минава през страната

Атмосферното налягане пак ще стане около и малко по-високо от средното за месеца. Под влияние на преминаващ студен фронт от север ще се заоблачи и на отделни места ще превали слаб дъжд. Минималните температури сутринта ще са от 3° до 8°. По-значителна ще е облачността над Централна и Източна България, ще има и предимно слаби превалявания.

 В западните райони ще остане почти без валежи, с разкъсана облачност. Вятърът ще се ориентира от северозапад-север, продължавайки да прониква студен въздух. Дневните температури ще се понижат и максималните ще са между 10° и 15°.

По Черноморието по-често ще е със значителна облачност, на места със слаби превалявания. До обяд ще духа умерен северен вятър, който по-късно през деня ще отслабне. Максималните температури ще са 10°-12°, близки до температурата на морската вода. Вълнението ще е около 2, по носовете и 3 бала.

Над планините ще е предимно облачно. В старопланинския район, Родопите и Странджа ще има краткотрайни и предимно слаби превалявания, като по най-високите части ще превали сняг. Вятърът по билата ще е умерен и силен - от север. Температурите ще се понижат. На 1200 м.н.в ще е около 4°, на 2000 м около минус 3°.

В сряда ще се задържи хладно и предимно облачно, на много места с превалявания. Вятърът ще отслабне, но ще остане от север. През нощта срещу четвъртък облачността ще се разкъса и чувствително ще намалее.

В четвъртък и петък ще преобладава слънчево време, с временни увеличения на облачността. Ще бъде почти тихо и минималните температури ще са по-ниски в сравнение с предишните дни, а дневните ще се повишават, повече през втория ден.

Сподели:

Коментари (0)

Явор Божанков: Не влизаме във война. Просто подкрепата към "Възраждане" се срина

Явор Божанков: Не влизаме във война. Просто подкрепата към "Възраждане" се срина

"След като не фалирахме при влизането в еврозоната, не станахме най-голямото мигрантско гето след Шенген, държавата не изчезна и апокалипсисът не дойде - днес има нов враг", смята той

Гюров: Повишението на цената на водата е задържано, за да избухне при служебния кабинет

Гюров: Повишението на цената на водата е задържано, за да избухне при служебния кабинет

Служебният премиер припомни, че през 2025 година имаше няколко увеличения на цената на тока - общо с около 14%. Когато към това прибавим и завишеното потребление през студените месеци, логично се стига до по-високи сметки, каза той

Юрист: На чугуненото мнозинство във ВСС и в Прокурорската колегия трябва да е ясно - намираме се в изключително тежка конституционна криза

Юрист: На чугуненото мнозинство във ВСС и в Прокурорската колегия трябва да е ясно - намираме се в изключително тежка конституционна криза

Това заяви пред БНР доц. Христо Христев, преподавател по "Право", след като Висшият съдебен съвет остави без разглеждане предложението на служебния министър на правосъдието Андрей Янкулов да бъде избран нов изпълняващ функциите главен прокурор