17 Април, 2026

Студенти харесват свой професор за премиер

Студенти харесват свой  професор за премиер

Тя е разработена от експертен екип под ръководството на проф. Дуранкев и ще бъде представена на широката общественост до десет дни. Преподавателят от Университета за национално и световно стопанство поясни, че в стратегията му ще залегнат идеите за одит на държавните регистри и задълженията към фирми, както и формирането на нова насока за държавните блага - наука, образование, здравеопазване.

Акцент в програмата му ще бъдат реформи в образованието, за да има повече добре подготвени за работа млади хора. Сред предвидените промени са осигуряването на повече стажантски програми, както и по възможност безплатни студентски такси за ВУЗ-овете. „Съединението на науката с политиката ще изведе България до такива позиции, че ЕС да се гордее с тази страна членка", убедено заяви Дуранкев.

На пресконференцията стана ясно още, че е формирана и коалиция "Горда България", която побира в себе си партиите „ГОРД", „Обединен блок на труда", „Свободен народ", „Защита" и "Християн-социален съюз".

Към партийните формации са се присъединили и новоучредени граждански организации, обединени от идеята за радикална промяна на политическия модел в страната.

Активисти от новата коалиция призоваха всички партии, които не са участвали в разграбването на родината ни през последните десетилетия да припознаят правилната насока за развитие на страната и да се присъединят към обединението.

 

Сподели:

Коментари (0)

Министър Дечев: Подготвили сме за хората някои изборни изненади

Министър Дечев: Подготвили сме за хората някои изборни изненади

От МВР обявиха днес, че са хванали 200 000 евро, подготвени за купуване на гласове

 В Лом глобиха пиян шофьор на триколесно превозно средство

В Лом глобиха пиян шофьор на триколесно превозно средство

Той не приел показанията на дрегера и не направил кръвна проба, съставен му е акт, съобщиха от пресслужбата на полицията в Монтана

Затвориха кланица край Пловдив, 35 тона отиват в екарисаж

Затвориха кланица край Пловдив, 35 тона отиват в екарисаж

Българската агенция по безопасност на храните спря работата на месодобивно и месопреработвателно предприятие в пловдивското село Радиново