17 Февруари, 2025

Студенти от Техническия университет показаха своя автомобил на Европейската седмица на мобилността

Студенти от Техническия университет показаха своя автомобил на  Европейската седмица на мобилността

Екипът, който се състезава в категорията „Градски тип“ с водородна горивна клетка, се нареди сред челните места в цяла Европа

Енергийно ефективният автомобил на студентите от ТУ – София, с който спечелиха трето място в Shell Eco-marathon тази година, стана част от Европейската седмица на мобилността в столицата. Колата, конструирана изцяло с фокус върху намаляване на вредните емисии в околната среда и нисък разход на енергия, е израз на идеята на младите хора как ще изглежда бъдещето на транспорта в европейските градове и логично намери своето място в обществената инициатива за трета поредна година. Автомобилът използва иновативен източник на захранване с водородна горивна клетка, за да изминава максимално разстояние с минимален разход и емисии, научи factor.bg.

„Автомобилът е същинско олицетворение на нашия принос към развитието на интелигентната мобилност. Участието ни в Европейска седмица на мобилността е чудесна възможност да демонстрираме нашите ефективни решения за устойчив транспорт, в унисон с визията за мобилността на Shell и европейската общност. Радваме се, че интересът към колата е толкова голям“, споделиха студентите от Техническия университет в София. 

Екипът на Техническия университет в София, който се състезава в категорията „Градски тип“ с водородна горивна клетка, се нареди сред челните места в цяла Европа по време на Shell Eco-marathon 2017 в Лондон. Отборът на студентите успя да измине 189 км/м3 със своя иновативен автомобил „Феникс“ и се изкачи в класацията спрямо 2016 г.  
Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"