Преди обяд над много райони от страната ще преобладава слънчево време, но ще има и увеличения на облачността, по-значителни следобяд. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици, на повече места в Северна България. Вятърът постепенно ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили, в Дунавската равнина - умерен до силен. Максимални температури между 27° и 32°, в крайните южни райони до 34°, в София около 28°. Привечер и през нощта със северозападния вятър в страната ще нахлуе хладен въздух.
Атмосферното налягане в сутрешните часове е малко по-ниско от средното за август. През деня ще се понижи още малко, но вечерта ще започне да се повишава.
Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевична дейност, на повече места в Стара планина и Родопите. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще е умерен, по откритите високи части до силен. Максимална температура на височина 1200 м около 22°, на 2000 м - около 15°.
Над Черноморието по-значителна облачност ще има следобяд, главно над северното крайбрежие, където са възможни краткотрайни валежи. Вятърът ще е слаб до умерен от югоизток. Максимални температури 28-30°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде 2 -3 бала.
Още от България
Величков: В ПП не знаем, че комитет ще издига Гюров за президент, Атанасов откъде знае?
"Бих посъветвал партийните лидери да не участват в този разговор в този момент, не им е мястото те да казват прави ли се изпълнителен комитет и кой е техният кандидат"
Ахмед Хасанов е избран за главен мюфтия
За председател на Висшия мюсюлмански съвет е избран досегашният главен мюфтия д-р Мустафа Хаджи
Горанов: Липсата на воля за консолидиране на бюджета може да изиграе лоша шега на ПБ
"Ако сега могат да пишат сметката на миналото, за бюджета за 2027 г. няма да имат много легални оправдания за бездействие"