21 Март, 2026

Свалиха имунитета на ромския бос, прокълнал журналистка

Свалиха имунитета на ромския бос, прокълнал журналистка

Централната избирателна комисия разреши да бъде снет имунитетът на председателя на "Солидарност" Христо Младенов, който заплаши и прокълна журналистката от Нова тв Вероника Димитрова, съобщи медията.

Сега би следвало срещу Младенов да се задейства досъдебното производството за отправяне на заплахи.

На 23 октомври Сотир Цацаров поиска имунитета на Младенов, който е и шеф на мешерето, заради закана за убийство. Ромският бос беше кандидат за общински съветник в град Левски.

Самият председател на „Солидарност” обясни, че причина за думите му е било изнервяне, и поиска в ефир извинение от Вероника Димитрова.

Младенов не откри нищо неморално във факта, че неговата партия издига за кандидат за общински съветник съпруга на една от жените, разследвани за джебчийство в Игнатиево.

Националната агенция по приходите продължава да проучва доходите на джебчийките, обясни пред Нова телевизия премиерът Борисов Борисов преди дни. 30 са случаите, по които се правят проверки. 

Сподели:

Коментари (0)

Николай Нанков: МРРБ иска да превърне темата за общинските проекти в предизборно оръжие

Николай Нанков: МРРБ иска да превърне темата за общинските проекти в предизборно оръжие

Картите, които МРРБ пуска, не са коректни - когато обявяваш процент на изпълнение община по община, трябва да го съотнесеш към общия й лимит, иначе изкривяваш картината, посочва политикът от ГЕРБ

Лидерът на “СИЯНИЕ” Николай Попов с първа предизборна среща 

Лидерът на “СИЯНИЕ” Николай Попов с първа предизборна среща 

Мъчителите на животни са потенциални и бъдещи мъчители и убийци на хора, предупреждава  политикът от най-нестандартната предизборна коалиция

Заявленията за гласуване извън страната надхвърлиха 37 000

Заявленията за гласуване извън страната надхвърлиха 37 000

Най-много са подадените заявления за Турция – над 8500, Великобритания – 6300, Германия – 4500, и почти 3000 – в САЩ, а само едно е подадено в Чили, така е и във Филипините и Доминиканската република