25 Февруари, 2026

Свалиха от „Ал Джазира” и You Tube пропагандния филм за България

Свалиха от „Ал Джазира”  и You Tube пропагандния филм за България

Скандалният турски филм за България, който представя с измислени факти историята на страната ни, е свален от сайта на телевизия „Ал Джазира”, както и от видео платформата You Tube, информираха от „Господари на ефира”.

Общественото недоволство след сигнала на предаването, се надигна като цунами и заля онлайн пространството с гневни коментари и съобщения. Благодарение на активността, която се породи, въпросният филм на телевизия „Ал Джазира” е свален.

Документалният филм на режисьорката Йелда Янат Багджи се казва „България, моята земя”. В него обаче много удобно факти от историята ни, засягащи най-вече чувствителната тема за времето на Османската импери, са изопачени по начин, удобен на турските създатели на филма.

Тенденциозното и манипулативно отразяване на историческата действителност в този филм може да разпали етническа нетърпимост, предупреждават от Нова ТВ.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му