26 Декември, 2025

Светла Тодорова е новият шеф на ДКЕВР

Светла Тодорова е новият шеф на ДКЕВР

Министерският съвет назначи Светла Тодорова за председател на ДКЕВР и Евгения Харитонова и Костадинка Тодорова за членове на комисията. Това заяви служебният вицепремиер Екатерина Захариева на брифинг.

Служебното правителство реши да освободи Боян Боев като председател на ДКЕВР и Лилия Младенова, като член на ДКЕВР, поради подадени от тях молби, както и Еленко Божков - поради наличие на конфликт на интереси.

Еленко Божков не подаде молба, но анализ на кабинета показа, че той все още е член на неправителствена организация, което е в нарушение на закона за конфликт на интереси, допълни Екатерина Захариева. 

Сподели:

Коментари (0)

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков