26 Февруари, 2026

Светлин Танчев: Сега искаме да се знае, че Народен съюз го има в парламента

Светлин Танчев: Сега искаме да се знае, че Народен съюз го има в парламента

Досега функционирахме в групата на БДЦ, но ние сме представители на "Народен съюз". Това заяви в студиото на "Лице в лице" на бТВ председателят на "Народен съюз" Румен Йончев, помолен да коментира скандалите в групата. 

"Ние с АБВ имаме съгласие да работим заедно по определени законопроекти, не ни бъркайте", допълни той. "Това, което направихме с АБВ, е само взаимна работа. Винаги сме твърдели, че сме градивна опозиция. Затова имаше няколко гласувания, в които сме подкрепили по някакъв начин правителството", каза депутатът от БДЦ Светлин Танчев, който е председател на УС на гражданския съвет на ПП "Народен съюз". Той поясни, че не са тръгнали да се съюзяват с никого, а че търсят определени точки, по които "можем да работим с други партии, така стои въпросът и за избора на президент. Опитваме демократично да взимаме важните решения. И най-важното за нас беше да се знае, че "Народен съюз" съществува и работи". 

"Сега искаме да се знае, че "Народен съюз" го има в парламента. Целият битовизъм действа недобре на политиката, с която се занимаваме. Не разбирам и думите на Ковачка относно това какво правим и с кого си говорим от парламента. И в това Народно събрание ние не говорим само с АБВ, затова оставете тези битовизми, призова Танчев. "Ако търсех блага, нямаше да напусна групата на ГЕРБ", категоричен е той.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Не изключва Борислав Сарафов да има съдбата на Иван Гешев, прокуратурата действа като шпицкоманда

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

На мястото на досегашния председател на УС Йордан Вълчев е назначен Стоян Николов - като изпълняващ длъжността

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Протестиращите искат "правосъдие за всеки и правосъдие навреме" - "в конкретен срок, а не в разумен"