Общинският съвет в Свиленград се обявява против закриването на митницата. Местните парламентаристи са приели декларация срещу предложението на финансовото министерство, съобщава haskovo.net.
Припомняме, че преди седмица финансовият министър Владислав Горанов обяви, че Свиленградската митница се затваря. Идеята не била нова, а се обмисляла отдавна, но не искали да го правят предизборно. Решението за съдбата на митницата било отложено за след местния вот, като планът бил това да се случи през януари 2016 година.
Горанов обясни, че работата на митниците ще се централизира, като към централното управление ще се създаде ново звено с част от свиленградските митничари - те ще управляват резултатите от всички сканирания, за да не се злоупотребява с данните от терен.
Местният парламент в Свиленград е гласувал документа против закриването като първа точка на последното си заседание преди Коледните празници. Осемте общинари от ГЕРБ обаче не са присъствали.
„За” са гласували 13 от 21 общински съветници и декларацията е била приета.
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия