Т. Биков: Като християнин ми е тежко да участвам в дебата за Истанбулската конвенция, но не я отхвърлям априори
"Вчера разбрахме, че вотът на недоверие към правителството е продиктувано от желанието на БСП да се видят с премиера", иронизира депутатът от ГЕРБ Тома Биков начина, по който беше проведен дебата.
"БСП се опитаха да злепоставят правителството, но без факти. Четоха социологически изследвания и публикации по медиите", добави той.
Според Александър Симов, вотът бил успешен, въпреки крайния резултат, защото опозицията "показа, че няма реална борба с корупцията".
По отношение на Истанбулската конвенция Тома Биков призна, че за него е тежко да приеме дебата по темата, като религиозен човек, принадлежащ към Българската православна църква.
"Въпреки това, ще участвам в този дебат, искам да бъда убеден с аргументи, че Конвенцията няма да нанесе вреда на обществото ни", заяви Биков.
Той обвини БСП , че действат лицемерно, след като лидерът им Корнелия Нинова е подкрепила Истанбулската конвенция в Брюксел, а в България се е отметнала.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние