5 Март, 2026

Т. Буруджиева: Службите работят ли, знаят ли какви пари текат от Турция към ДПС?

Т. Буруджиева: Службите работят ли, знаят ли какви пари текат от Турция към ДПС?

Става дума за нашата национална сигурност. Правя прогноза - ще има радикална турска партия. Може да не е днес, но ще дойде време, в което такава партия ще възникне и ще има териториални претенции, каквито сега не можем и да си помислим. Това каза евродепутатът и зам.-председател на ВМРО Ангел Джамбазки пред Нова телевизия, като добави, че се надява да греши. Толкова пари на едно място не се изливат случайно, подчерта и бившият депутат на БСП Татяна Буруджиева. "Службите работят ли, знаят ли какви пари са текли от Турция към ръководството на ДПС", попита реторично тя.


По време на управлението на Лютви Местан имаше завой към ислямистка Турция, убедено заяви Джамбазки. Забележете кой стои до Местан - Хюсеин Хафъзов. В мюфтийствата у нас има много служители на турската държава, които се мешат в работите на българските мюсюлмани, подчерта Джамбазки. Не твърдя, че Доган е добрият в този филм - в определени моменти и двамата работеха за турската държава, добави зам.-председателят на ВМРО. Татяна Буруджиева обаче припомни изключването на Касим Дал и как това стана пак след скандал заради намеса на Турция - явно говорим за последователна политика, подчерта тя.

Сподели:

Коментари (0)

Димитър Хаджидимитров: Цените на горивата нарастват още другата седмица

Димитър Хаджидимитров: Цените на горивата нарастват още другата седмица

Според заместник-председателя на Асоциацията на българските търговци, производители и вносители на горива Димитър Хаджидимитров, в момента увеличението по бензиностанциите е все още ограничено

Алфа Рисърч: Румен Радев продължава да води, негов сериозен "донор" е левицата

Алфа Рисърч: Румен Радев продължава да води, негов сериозен "донор" е левицата

БСП и МЕЧ са близо до чертата, но за момента остават под нея. И двете, но най-вече левицата, са сериозни „донори“ на избиратели за проекта на Радев.

Премиерът получава доклад с рисковете за България от Министерството на отбраната

Премиерът получава доклад с рисковете за България от Министерството на отбраната

На основата на доклада, изготвен след спешната среща в сряда във военното министерство, ще бъдат набелязани конкретни мерки за сигурността на българските граждани, както и за защитата на територията на страната