26 Март, 2026

Т. Дончев: По определен начин правителството е заложник на ситуацията, но ще работи докато има смисъл

Т. Дончев: По определен начин правителството е заложник на ситуацията, но ще работи докато има смисъл

Томислав Дончев

"Бъдещето на сделката за ЧЕЗ зависи от съда, доколкото е обжалвано решението на КЗК. Това, че Гинка Върбакова може да бъде включена в надзорния съвет си е решение на чешката страна, стига то да не противоречи на българските закони", коментира пред БНТ вицепремиерът Томислав Дончев новината за ЧЕЗ и "Инерком".

"Легитмно право на опозицията е да не влиза в зала, дали това е най-добрата тактика си е техен въпрос. Но според мен, такава практика се прилага, когато има сериозна криза в обществото. Смятам, че при добра мобилизация на мнозинството няма да има проблем с приемането на бюджета", прогнозира той.

"Няма прост изход от ситуацията с протестите на майките. Чисто политически оставката на Валери Симеонов означава край на правителството, а едно правителство на малцинството с подкрепата на ДПС ще бъде слабо и уязвимо, това не е вариант", коментира Дончев.

Той призна, че по определен начин правителството е заложник на ситуацията, но ще продължи да работи "докато може и докато има смисъл", като повтори три пъти тази формулировка.

Сподели:

Коментари (0)

Декларация на общественици: Университетите не са място за политически кампании и раздление

Декларация на общественици: Университетите не са място за политически кампании и раздление

Особено тревожни са инициативите, насочени към изключването на Израел от европейските научни програми, включително програмата Horizon, която е създадена именно за насърчаване на международното научно сътрудничество

 Димитър Главчев:  Най-голямото обявено дарение за изборите достига 20 000 евро

Димитър Главчев: Най-голямото обявено дарение за изборите достига 20 000 евро

Общо са декларирани 110 дарения на стойност 149 116 евро, направени от физически лица за двама участници в изборите.

Асен Василев:  МВР започна за първи път от 2021-а година насам да си върши работата

Асен Василев: МВР започна за първи път от 2021-а година насам да си върши работата

Той обясни, че посещенията му в по-малки населени места са именно с тази цел — да насърчи хората да гласуват без страх и натиск