24 Февруари, 2026

Т. Дончев: Прогнозите за създаване на правителство са изключително песимистични

Т. Дончев: Прогнозите за създаване на правителство са изключително песимистични

"Ако до понеделник нямаме окончателен вариант и съгласие, за съжаление, прогнозите за създаване на правителство са изключително песимистични", призна Томислав Дончев след поредната среща с Реформаторският блок.

"Ако приемем, че тактовете за съставяне на работещо правителство са три, днес продължават разговорите по отношение на първия – политическата формула. Без да се намери консенсус по отношение на нея, нататък няма как да се продължи", заяви Дончев и добави, че от РБ все още не приемат създаването на правителство на малцинството.

"Темата за аритметическо осигуряване на мнозинство в парламента, в момента е основната тема. За да съществува правителство трябва да има ясна цел, мисия и програма, но това ще са следващи етапи”, каза още Томислав Дончев.

На втория етап трябва да се постигне съгласие относно механизмите на вземане на решения, а третата тема е свързана с разпределението на отговорностите и персоналният състав.

Сподели:

Коментари (0)

Внасят в Министерския съвет проекта за втория удължителен закон за бюджета

Внасят в Министерския съвет проекта за втория удължителен закон за бюджета

На 25 февруари внасят в МС проекта за втория удължителен закон за бюджета

Божанов: Смяната на областните управители е напълно логично и необходимо действие

Божанов: Смяната на областните управители е напълно логично и необходимо действие

"Виждаме, че мнозинството,чието правителството беше свалено от протестите, продължава да работи като такова. Продължава като кокошка с отсечена глава да тича из двора и да прави поразии."

БСП - София поиска оставките на Атанас Запрянов и Надежда Нейнски

БСП - София поиска оставките на Атанас Запрянов и Надежда Нейнски

В официална позиция, приета единодушно на форума, те изразяват тревога от "безотговорните" изявления на министри от кабинетите на Росен Желязков и Андрей Гюров във връзка с възможното ангажиране на страната ни в бъдещи военни действия