Според бившият син депутат Асен Агов политическият разврат е достигнал своя апогей още в предишният парламент.
Десетки напускаха партиите си, получаваха огромни пари и така им купуваха гласовете управляващите. Идваш на власт, демонстрирайки, че ще налагаш нов морал, а после си приватизираш една гора, без да имаш право на това. Ето за какво става дума, това политически разврат, обясни активистът на ДСБ.
Той отбеляза, че много обезпокоително е това, което става у нас - формално България е членка на Европейския съюз, но с политиката си все повече се отдалечава от ЕС, защото не се сбъднаха очакванията на българското общество. Агов е категоричен, че европейските пари са се превърнали в канава за най-големия разврат в политиката през последните години.
Въведен бе нещо като десятък, както по времето на Османската империя, който се прилагаше от много политици, без значение на партийната им принадлежност. Но сега у нас се извършва културен обрат и това го показват силни политически есета, които излязоха и каквито не са се появявали от времето на Захари Стоянов, коментира Асен Агов.
Още от България
Новият лидер на СДС разцепи мрака: Санкциите срещу руския патриарх създават впечатление, че западният свят води битка срещу РПЦ
Илия Лазаров коментира и твърденията на вътрешния министър Иван Демерджиев за предполагаем съвместен полет на Делян Пеевски и Десислава Атанасова
При сродни души! Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей
Ангел Георгиев и Златан Златанов са били единствените европейски политици там, каза пред БНР лидерът на партията Костадин Костадинов.
За председател на СДС беше избран Илия Лазаров
В началото на форума Румен Христов връчи членски книжки на млади хора, пожелали да станат част от синята партия.