29 Април, 2026

Тапи по АМ "Хемус" заради ремонти през лятото

Тапи по АМ "Хемус" заради ремонти през лятото

Движението на магистрала "Хемус" ще бъде затруднено заради ремонти, които очакват шофьорите по маршрута София - Варна през цялото лято. Критичните точки ще бъдат около тунела "Витиня" и виадукта "Елешница", където движението ще се осъществява двупосочно в едното платно. Това стана ясно от думите на регионалния министър Лиляна Павлова.

"Всички пътуващи в това направление трябва да знаят, че до края на годината е необходимо да планират повече време за придвижване", обяви Павлова, цитирана от "Труд".

От Агенция "Пътна инфраструктура" уточниха, че ремонтът на виадукта "Елешница" ще засегне платното за Варна при 15-и км на магистралата, а трафикът ще преминава двупосочно в обновеното през миналата година платно за София. Затвореният участък е 2 километра. Ремонтите в района вече са започнали и ще продължат шест месеца.

До края на май ще стартират и ремонтите на тунелите "Витиня" и "Ечемишка" на "Хемус". Започва и възстановяването на виадукта при 41-ви километър на магистралата, между тунелите "Ечемишка" и "Топли дол", където бяха установени разрушения в активната лента преди празниците.

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Новаков: България може да получи 2 милиарда евро повече при следващата финансова рамка на ЕС

Андрей Новаков: България може да получи 2 милиарда евро повече при следващата финансова рамка на ЕС

„Стигнахме дотук да управляваме щетите, а не да гледаме за ползите,“ коментира той по отношение на досегашните забавяния, призовавайки за бърза адаптация към новата реалност на европейското финансиране

Експерт: Нямаме време, SAFE трябва да стане приоритет за новото правителството

Експерт: Нямаме време, SAFE трябва да стане приоритет за новото правителството

В условията на ускорено превъоръжаване в Европа и променящ се баланс в Алианса, възможността за достъп до над 3 милиарда евро изгодно финансиране поставя пред София не просто шанс, а стратегическа необходимост, казва експертът по национална сигурност и отбрана Михаил Найденов

ПП–ДБ пред решаващ тест: парламентарен съюз или разпад

ПП–ДБ пред решаващ тест: парламентарен съюз или разпад

Разногласията между основните партии в коалицията поставят под въпрос способността ѝ да защити демократичния и геополитически курс на България