25 Декември, 2025

Търсят се 50 гвардейци

Търсят се 50 гвардейци

Националната гвардейска част е четвъртият държавен символ заедно със знамето, герба и химна, но въпреки това страната ни страда от недостиг на гвардейци. Заради над 50% некомплект със заповед на министъра на отбраната е обявен конкурс за 50 вакантни длъжности за гвардейци и още девет за шофьори. Агенцията по заетостта предлага на безработни младежи тази възможност за професионална реализация.

„Не се явяват кандидати за всички длъжности. През 2014 година за всяка една длъжност се явяваха между 4-5 човека за една длъжност. Сега имаме обратното – за пет длъжности се явява един човек. Част от хората, подали документи, отпаднаха, защото бяха класирани в други конкурси във въоръжените сили и те предпочетоха да отидат на места, близки до родното им място“. Това каза в предаването „12+4“ полк. Тони Петков, началник на щаба на Националната гвардейска част.

„За един млад мъж трябва да е гордост и чест да бъде в армията, защото това е най-доброто място, на което един мъж може да изгради ценностната си система, да получи морал, да се научи на дисциплина“, сподели ефрейтор Евлоги Веселинов, който е гвардеец и е в армията от 6 години.
Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина