12 Февруари, 2026

Ташева: Обвинителният акт срещу Волен Сидеров цели политическа репресия срещу "Атака"

Ташева:  Обвинителният акт срещу Волен Сидеров цели политическа репресия срещу "Атака"

"Внасянето в съда на обвинителния акт срещу Волен Сидеров има една единствена цел. Клеветническа кампания срещу партия "Атака"". Това заяви депутатът от крайно дясната фракция Магдалена Ташева в кулоарите на парламента.

По нейни думи инцидентът на летище Варна, при който полицай бе ударен, а други псувани от Сидеров, е "разработка" и "инсценировка на скандал", чрез който да се постигне политическа репресия срещу "Атака" непосредствено преди европейските избори.

Естествено, основен заподозрян за големия шантаж бе партия ГЕРБ, чиято цел била националистите да се провалят на вота на 25-и май.

"Няма от какво да се притесняваме. Вярваме в българския народ", завърши Ташева.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Денев отказа  да отговори дали ДАНС са вербували някого от "Петрохан"

Ивайло Мирчев: Денев отказа  да отговори дали ДАНС са вербували някого от "Петрохан"

"По време на почивката шефът на ДАНС Денев отиде на инструктаж при депутата от ГЕРБ Христо Терзийски пред кабинетите на ДПС Ново начало", каза той

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от  хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Това се разбра при изслушване в парламента, където и.ф. председател на ДАНС Деньо Денев отговори, че се води разследване, без да назовава конкретни длъжностни лица

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Оставката идва само няколко дни, след като депутатите приеха на второ четене за нейното закриване