Депутатът от БСП Таско Ерменков и тази сутрин се прави на оригинален в "Здравей, България" на Нова телевизия. Говори за американска мечта, не за съветската такава да ни заробят с АЕЦ "Белене", което май му е цел в живота.
Оставката на министър Петкова е бушончето, което изгърмя, за да се предпази Бойко Борисов. Онзи, който е спрял цялата сделка и знае за какво става въпрос излезе пак в бяло като заточи виновника. В цялата конфигурация на сделката имаме един кредит от Европейската банка за възстановяване и развитие от ноември 2016 г.116 милиона евро , дадени за инвестиции в мрежата. Питам дали няма условие в договора, ако бъде продадена ЧЕЗ на нестратегически инместитор, този кредит да става веднага изискуем. Не знам, но питам. В самата Чехия има протести от участници в сделката. Ние се превърнахме в държавата, която засенчи американската мечта, всеки, който може да регистрира една фирма с 50 000 лева може да си купи енергоразпределително дружество.
Въпросът за Народния съд се повдига, за да се отклони вниманието от важните ни днешни проблеми като този за продажбата на ЧЕЗ, смята Таско Ерменков. Според него, когато една сделка се провежда по толкова тъмен начин и една малка фирма поема електроснабдяването на голяма част от страната, въпросите просто валят.„Проблемите идват от продажбата на електроразпределението на Западна България на ЧЕЗ от правителството на НДСВ, както и от продажбата на остатъчния дял от ЕРП-то, което пък бе извършена от правителството на Борисов“, каза Ерменков.
Според него, ден преди подписване на сделката с ЧЕЗ министър Теменужка Петкова е заявила, че няма информация за нея.


Коментари (0)