Закриването на телевизията идва само ден след като от дружеството съобщиха за 57 съкратени служители в панаира.
Днес работещите в "Нова българска телевизия" научили от Гергов, че медията спира работа и от днес са на трудовата борса. Няма забавени плащания, на служители няма да получат обезщетения заради липсата на едномесечно предизвестие, разкриха потърбевши.
В Пловдив работят около 20 души, а в офиса в София - 15.
През 2007 г. Международният панаир Пловдив купи телевизия "Евроком България" от Анна Барбудева. Пловдивският тв канал е регистриран на името на дружество "Евроком България", на което е издаден и програмният лиценз. Негови управители са Георги Барбудев и съпругата му. Замисълът беше телевизията да е новинарска и с икономическа насоченост и да излъчва реклама на фирми изложители при изгодни условия. "Международен панаир Пловдив" е предприятие, което прави реклама на своите клиенти, затова решихме да разширим услугата чрез създаването на собствена телевизия", коментира покупката Георги Гергов.
Още от България
Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“
Обсъдено е изпълнението на предварителните инженерни дейности по проекта за изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“
ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство
Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица
Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция
"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"