"Тази зима хората, които се отопляват с парно, ще плащат по-малко. Надявам се зимният сезон да бъде спокоен". По думите й за по-ниските сметки за ток ще спомогне много и санирането на жилищата.Това заяви пред Нова телевизия министърът на енергетиката Теменужка Петкова.
Либерализацията на електроенергийния пазар отдавна трябваше да бъде факт в България. Първоначално е възможно леко да има завишаване на цените на тока, но след това следва рязък спад, каза още Петкова. Според нея всеки ще може да избира своя доставчик на ток и условията, които те предлагат.
"Цената на тока за битовите потребители е по ниска с 0,11% от август месец насам. Направихме проверки във всички електроразпределителни дружества, за да видим дали са подготвени за зимния сезон. Целта е да няма населени места, които да останат без електрозахранване за продължително време по време на буря", коментира тя.
Още от България
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
й
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя
Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана
"Тревожно намерение, което ще следим с внимание дали ще бъде потвърдено и в самите предстоящи разговори с партньорите в Брюксел утре"