27 Юли, 2026

Температурите продължават да падат, ще облачно с дъжд на много места

Температурите продължават да падат, ще облачно с дъжд на много места

Максималните градуси ще са между 18 и 23 градуса

През следващото денонощие облачността над страната ще е значителна и на много места ще има валежи от дъжд. По-значителни и придружени с гръмотевици ще са валежите през деня над Югоизточна България и Родопите. Почти без валежи, с разкъсана облачност ще е над югозападните райони. Ще духа слаб, в източната половина на страната – умерен вятър от север-североизток. Минималните температури ще са предимно между 10 и 15 градуса, по Черноморието до 17-18 градуса, максималните – между 18 и 23 градуса.

Атмосферното налягане е по-високо от средното за септември и ще се задържи без съществена промяна. Над планините ще е облачно и мъгливо. Ще превалява дъжд, над 2600 метра – слаб сняг. По-значителни ще са валежите в Родопите и Странджа. Ще духа умерен вятър от изток-югоизток. Максимална температура на височина 1200 метра около 14 градуса, на 2000 метра – около 7 градуса.

Над Черноморието ще е облачно, с валежи от дъжд, в южните райони интензивни и придружени с гръмотевици. Ще духа умерен североизточен вятър. Максимални температури и на въздуха, и на морската вода – 21-23 градуса. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала, с тенденция за усилване.

Сподели:
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Техеран: Българските управляващи трябва да понесат отговорност за опасното решение, което превръща страната им в съучастник на САЩ и ционисткия режим

Техеран: Българските управляващи трябва да понесат отговорност за опасното решение, което превръща страната им в съучастник на САЩ и ционисткия режим

Говорителят на външното министерство на Иран Есмаил Багаи заяви на седмичната си пресконференция днес, че Техеран знае, че България преди време е дала разрешение на американските ВВС да разположат свои самолети на летище София, които да бъдат използвани във войната срещу Иран,

ПП внася петиция  до Йотова, иска вето върху Бюджет 2026

ПП внася петиция до Йотова, иска вето върху Бюджет 2026

Настояват финансовият рамков закон да бъде върнат за ново разглеждане в Народното събрание, като изтъкват, че той крие сериозни рискове за икономическата стабилност и социалния стандарт у нас

Коментари (0)