11 Януари, 2026

Температурите се покачват, лек вятър ще разхлажда

Температурите се покачват, лек вятър ще разхлажда

Облачността над страната ще е разкъсана, по-значителна над източните и южните райони, където на места, главно в следобедните часове, ще има слаби превалявания. Над Дунавската равнина ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са между 25° и 30°.

Над Черноморието облачността ще е променлива, често значителна. На места, главно в следобедните часове, ще има слаби превалявания. Вятърът ще е до умерен от североизток. Максималните температури ще са 21°-24°. Температура на морската вода 20°-22°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Над планините облачността ще е разкъсана, по-значителна над масивите в Южна и Източна България, където на места, предимно в следобедните часове ще има слаби превалявания. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 18°, на 2000 метра – около 12°.

В сряда и четвъртък повече слънце ще има сутринта. Около и след обяд отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, на повече места и с гръмотевици в четвъртък. Вятърът ще е слаб, в Източна България до умерен от североизток. Температурите ще се повишат слабо и максималните в четвъртък ще са между 27° и 32°. В петък ще има повече слънце, а вероятността за валежи е малка. Повишението на температурите ще продължи.

Сподели:

Коментари (0)

Таков не изключва да бъде номиниран за лидер на БСП

Таков не изключва да бъде номиниран за лидер на БСП

По думите му е резонно провеждането на конгрес, на който да бъде направен един честен анализ на участието на партията в управлението и изработена ефективна изборна платформа

Д-р Петър Москов: Голямата лъжа, която наложиха ГЕРБ и ПП, е левичарската лъжа

Д-р Петър Москов: Голямата лъжа, която наложиха ГЕРБ и ПП, е левичарската лъжа

За да не влезем в пореден цикъл от избори, ГЕРБ трябва да кажат дали могат да управлят като държат далече от властта ДПС-НН, а ПП- могат ли да държат на дистанция президента Радев

Жълт и оранжев код за опасно време днес, сняг и лед сковават България

Жълт и оранжев код за опасно време днес, сняг и лед сковават България

Застудяването ще продължи и температурите ще са почти без денонощен ход. Минималните ще са между минус 6° и минус 1°, а максималните ще са между минус 5° и 0°