26 Юни, 2026

Tемпературите ще се понижат, нахлува студен въздух

Tемпературите ще се понижат, нахлува студен въздух

От северозапад ще продължи да нахлува студен въздух и температурите ще се понижат. Започналото от запад разкъсване и намаление на облачността ще продължи и над Западна България ще се изясни. 

Минималните температури ще бъдат между минус 9° и минус 4°, малко по-високи ще са по Черноморието. През деня над страната ще преобладава слънчево време. По-значителна облачност ще има над Източна България и планинските райони, но без съществени валежи. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между минус 1° и 4°.

Над планините ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността по-значителни над Родопите и Странджа, но без съществени валежи. Ще духа до умерен в ниските части северозападен, а по билата югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 2°, на 2000 метра около минус 7°.

По Черноморието преди обяд облачността ще е предимно значителна, но без валежи. След обяд облачността временно ще намалее. Ще духа до умерен северозападен вятър. Максимални температури на въздуха и на морската вода – 3-4°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала. Пътните настилки в страната са предимно мокри, на места заснежени, по усойните места заледени, съобщиха от АПИ.

Сподели:
Продължават скандалите в парламента заради Бюджет 2026

Продължават скандалите в парламента заради Бюджет 2026

Напрежението ескалира още с първия звънец за деня и декларация на управляващата партия, която те прочетоха от трибуната на НС. Опозицията отвърна със своя декларация

ДПС: Остро осъждаме намерението на управляващите тихомълком да закрият Комисията по досиетата

ДПС: Остро осъждаме намерението на управляващите тихомълком да закрият Комисията по досиетата

Има неща, които няма как да бъдат оценявани като мерки за икономии, когато хиляди български граждани – християни и мюсюлмани, и техните семейства са заплатили с живота си, със здравето си, с разбити животи, разделени семейства и деца, белязани за цял живот в тоталитарната комунистическа система, заявява в декларацията си ДПС

Бившите концлагеристи от "Белене": Закриването на Комисията за досиетата е удар срещу демократичните ценности

Бившите концлагеристи от "Белене": Закриването на Комисията за досиетата е удар срещу демократичните ценности

Декларация на гражданската организация на бившите концлагеристи от "Белене" и техните семейства за намерението на управляващите да закрият Комисията по досиетата

Коментари (0)