13 Август, 2026

Терористът в Сарафово засичан и в София

Терористът в Сарафово засичан и в София

Към момента от полицията не могат за кажат категорично дали човекът, взривил автобуса в Сарафово, е бил в града.

Сигналите са подадени, след като МВР пусна третия фоторобот  с възстановеното лице на атентатора, обясни Йорданов. Всички сигнали се проверяват.

При част от проверките са установени и хора, които много приличат на фоторобота на атентатора.

"Получиха се много сигнали, че се е появявал и след атентата, което не би трябвало да се получават, тъй като основното предположение е, че лицето е загинало. Всички тези сигнали се проверяват, наистина има съвпадение по описание. 

Доста от хората, за които се говори, се установяват. Категорични данни в тази насока не бих могъл да твърдя, че са получени, поне до момента", коментира директорът на СДВР.

След като сигналът бъде проверен, ако се прецени, че в случая има оперативно интересни факти, информацията се изпраща в Главната дирекция за борба с организираната престъпност, обясни Йорданов.

Пред БНР старши комисар Валери Йорданов каза, че ще бъдат взети специални мерки за сигурност при откриването на учебната година в еврейското училище в София на 15 септември.

Продължава да има засилено полицейско присъствие и на местата, където има граждани на Израел, както в метрото, моловете, ж.п. и автогарата в града, заяви още Йорданов.

 

Сподели:
 Димитър Николов за домакинството на "Евровизия": За Бургас е чест, ще дадем всичко от себе си!

Димитър Николов за домакинството на "Евровизия": За Бургас е чест, ще дадем всичко от себе си!

Съпътстващите събития ще са в Морската градина и в центъра на Бургас

Божидар Божанов: Искаме да видим системните предпоставки за насилието, не да сочим някого с пръст

Божидар Божанов: Искаме да видим системните предпоставки за насилието, не да сочим някого с пръст

Според него някои от говорителите на властта са се опитали да принизят убийството на Георги Кузев едва ли не до битов инцидент

Божидар Саръбоюков след лъвския си скок: Щастлив съм, че се прибирам с медал

Божидар Саръбоюков след лъвския си скок: Щастлив съм, че се прибирам с медал

Медалът на Саръбоюков е първи за България от европейско първенство по лека атлетика от 8 години насам

Коментари (0)