Тапата към София става все по-голяма в следобедните часове днес, алармират очевидци, които се прибират към столицата след великденските празници. Вече има огромно задръстване на автомагистрала "Хемус" в посока София. Колони от автомобили са затапили всички платна, включително и аварийната лента, а колоната от коли започва още от тунела „Ечемишка” и стига до виадукта Бебреш.
До около 12 часа задръстване на подстъпите към града нямаше. Откъм Петрохан пътят беше чист и колите бързо стигаха централната част на града.
В столицата, въпреки почивния ден, има сериозни задръствания до Семинарията и по Симеоновско шосе. Тупика създават и агитките, които пътуват за вечното дерби Левски:ЦСКА.
От АПИ предупреждават, че подобни задръствания не са изключени в късния следобед на магистрала "Тракия".
Засилва се трафикът и по основните пътни направления в страната във връзка с последния от четирите почивни дни по случай Великден. Служителите на „Пътна полиция“ създават организация за оптимално пътуване през последния от празничните дни, съобщиха от пресцентъра на МВР.
В участъците с ремонтни дейности са разположени патрули, които ще улесняват движението. На входовета на столицата дежурят полицейски екипи. От „Пътна полиция“ напомнят на водачите да шофират внимателно, със съобразена скорост, да не предприемат рискови изпреварвания и да се съобразяват с указанията на пътните полицаи.
Още от България
Проверяват над 800 удостоверения за търпимост, издадени във Варна - да не са фалшиви
Издадена заповед за освобождаване на директора на местната служба по геодезия и кадастър
Ресорната комисия гласува НС да решава за охраната от НСО, службата възрази - липсва нужната компетентност
Заместник-началникът на НСО полк. Бойко Василев посочи, че Народното събрание не разполага с експертен капацитет за самостоятелно формиране на преценка и степен на риск
Посолството ни в Скопие: Настоятелно молим да не се блокират пътища на границата
"Интересът на нашата държава изисква да бъдем отворени към своите югозападни съседи, да провокираме запознаването им със съвременната българска култура, да насърчаваме контактите"