Доган е подал сам молба да бъде заличен като свидетел заради психичното си състояние, която съдът днес уважи тази молба, в която се мотивира и с експертизата, която беше приета.
Според нея Доган е в състояние да дава показания. Тя обаче потвърждава и психическото му заболяване - тежка депресия, за която не се знае колко време ще му е необходимо за лечение. Освен това ще бъде твърде мъчително и неоправдано той да бъде извикан да дава показания по делото срещу стрелеца си. Като мотив магистратите посочиха и обстоятелството, че ако Ахмед Доган не бъде заличен, това ще доведе и до необосновано отлагане на делото.
Според Октай Енимехмедов, тази експертиза е политически ход от страна на Ахмед Доган за отстраняване от делото.
„Не мисля, че той се намира в състояние на силна депресия", лаконично коментира обвиняемият.
На вторият призован на делото – Христо Бисеров, съдът наложи глоба от 500 лв. за неявяване като свидетел.
СГС ще поиска от Софийска градска прокуратура, която му повдигна обвинение за пране на пари и данъчни престъпление, справка за актуалния му адрес. След като се установи този адрес, той да бъде доведен принудително за следващото съдебно заседание, което ще е през декември.
Според защитата на Октай Енимехмедов, вещото лице Игнат Петров не е успял достатъчно добре да проучи състоянието на почетния председател на ДПС Ахмед Доган, липсва и оценка за състоянието на Ахмед Доган преди и след инцидента.


Коментари (0)